Biuro Obsługi Klienta
Poniedziałek: 9:00 - 17:00
Wtorek - piątek: 7:00 - 15:00

W połowie marca ubiegłego roku po raz pierwszy na ulice Sopotu wyjechał nasz specjalistyczny pojazd – myjka. Jest to samochód odpowiednio przystosowany do wykonywania zadań związanych z myciem i dezynfekcją pojemników na odpady komunalne. Uruchomienie i wyjazd pojazdu w teren uzależniony jest temperatury na zewnątrz. Rusza przeważnie w okresie marzec/kwiecień do końca października. W okresie zimowym pojazd jest garażowany i czeka na swój kolejny, sezonowy wyjazd 😉

Jak działa myjka? Podobnie jak w przypadku śmieciarek, uprzednio opróżniony przez nas pojemnik zaczepiany jest na grzebień, który podnosi pojemnik i zamyka go w komorze, w której następuje cały proces. Pojemniki są myte i dezynfekowane za pomocą podgrzewanego przez dwa piece, ciepłego, ekologicznego preparatu. Temperatura cieczy wynosi powyżej 60 stopni Celsjusza, a ciśnienie na manometrze wskazuje wartość 170 barów. Myjka czyści pojemniki w cyklu 1 lub 1,5 minutowym. Pracownicy oceniając stan i poziom zabrudzenia pojemnika ustawiają odpowiedni cykl. Do mniej zanieczyszczonych wystarczy krótszy cykl, a do bardziej zabrudzonych – dłuższy. Jeśli po myciu w komorze nie udało się zlikwidować całkowicie zabrudzeń, wtedy operator sięga po ręczną myjkę ciśnieniową, która również jest na wyposażeniu pojazdu i przechodzi do doczyszczania.

Usługa mycia pojemników na odpady komunalne świadczona jest bezpłatnie dla mieszkańców Sopotu i ma na celu utrzymanie pojemników w odpowiednim stanie sanitarnym i porządkowym.

Pojemniki czyszczone są odpowiednio frakcjami:

– bio 2 x w roku,

– resztkowe 1 x w roku,

– papier 1 x w roku,

– plastik 2 x w roku,

– szkło 1 x w roku.

Zachęcamy do zapoznania się z umieszczonym na naszej stronie harmonogramem mycia pojemników.