Biuro Obsługi Klienta
Poniedziałek: 9:00 - 17:00
Wtorek - piątek: 7:00 - 15:00

Zima powoli dobiega końca więc czas na wiosenne porządki! Za nami pracowity okres jesienno-zimowy, a więc nadszedł czas stawić czoła wiośnie. Porządki ruszają pełną parą. W związku z tym chcielibyśmy przedstawić Państwu kilka informacji związanych z systemem odbioru odpadów zielonych z sopockich ulic.

Należy zacząć od tego, że jeśli chcemy wystawić odpady zielone to powinniśmy najpierw pobrać odpowiednie worki z siedziby ECO Sopot lokalizującej się przy Al. Niepodległości 723A. Dla mieszkańców worki wydawane są bezpłatnie, od firm pobierana jest opłata w wysokości 1,39 zł netto (kwotę łączną do zapłaty wyliczamy: liczba worków x 1,39 x 1,08 podatek VAT). Więcej informacji w zakładce Strefa Biznesu.

Przed odbiorem worki należy zamówić dzwoniąc do Biura Obsługi Klienta pod numer 58 551 38 27 lub można je zamówić poprzez naszą stronę internetową. Formularz zgłoszeniowy znajduje się w zakładce Strefa Mieszkańca/Strefa biznesu

Worki na odpady zielone trzeba rezerwować z wyprzedzeniem, ponieważ są one znakowane za pomocą naklejki z kodem kreskowym, który umożliwia nam późniejszą identyfikację, do której posesji należał odebrany worek. W przypadku nieprawidłowej segregacji, na właściciela zweryfikowanej po naklejce nieruchomości Straż Miejska może nałożyć mandat, dlatego pamiętajmy, aby prawidłowo segregować odpady.

 

Dla przypomnienia:

Do worka na odpady zielone wrzucamy:
  • skoszoną trawę
  • liście
  • drobne gałęzie (średnica do 3cm)
  • resztki kwiatów ciętych i doniczkowych
  • choinki i drzewka świąteczne (tylko w okresie poświątecznym)
Do worka na odpady zielone nie wrzucamy:
  • ziemi i piachu
  • popiołu
  • konarów i gałęzi (średnica pow. 3 cm)
  • żwirku i sorbentów oraz trocin zanieczyszczonych odchodami zwierząt
  • roślinnych odpadów kuchennych (BIO)

W przypadku odpadów takich jak ziemia czy kamienie zapraszamy do naszego punktu PSZOK.

Pamiętajmy o tym, żeby odpady zielone gromadzić w brązowych workach pobranych z ECO Sopot.

Pełne worki wystawiamy przed posesję w sposób umożliwiający przejście zgodnie z podziałem na rejony odbioru odpadów zielonych, nie wcześniej niż wieczorem po godzinie 18.00 dnia poprzedzającego termin wywozu lub najpóźniej do godziny 6.00 w dniu wywozu. Pamiętajmy, aby nie wystawiać worków szybciej, ponieważ możemy narazić się na niechciany mandat, który może nałożyć Straż Miejska.

Przypominamy jednak, że wszelkie zgłoszenia realizowane dla nieruchomości administrowanych są przyjmowane jedynie od Administratorów Wspólnot Mieszkaniowych.