Biuro Obsługi Klienta
Poniedziałek: 9:00 - 17:00
Wtorek - piątek: 7:00 - 15:00

Kolorowych liści na Sopockich ulicach nie brakuje, nadają one niesamowitego uroku, ale mogą również narażać na niebezpieczeństwo pieszych, rowerzystów, czy użytkowników pojazdów mechanicznych. Nasiąknięte deszczem, mokre liście tworzą śliską warstwę na chodnikach i ulicach, dlatego należy zachować szczególną ostrożność podczas jesiennych spacerów i wyjazdów. W ostatnim czasie w Sopocie posadzono ponad 2000 nowych drzew, co znacząco wpływa na wydłużenie czasu sprzątania.

Utrzymanie czystości i porządku w mieście jest naszym podstawowym zadaniem, do którego często wykorzystujemy specjalistyczny sprzęt.

Zamiatarki uliczne – to profesjonalne maszyny czyszczące, cechujące się niezwykłą wydajnością, dzięki którym sprzątanie staje się lekkie i przyjemne.

Nasza flota składa się z kliku małych zamiatarek, które służą głownie do czyszczenia chodników i wjazdów między budynkami oraz jednej dużej zamiatarki podwoziowej, jeżdżącej po ulicach.

Te małe – cechują się świetną zwinnością i przemykają przez najwęższe Sopockie chodniki. Pojazdy zachwycają niewielkimi rozmiarami: szerokość zaledwie nieco ponad 1 m oraz długość około 3 m.

Każda z zamiatarek wyposażona jest w dwa agregaty zamiatające, myjkę wysokociśnieniową oraz rurę do zbierania liści.

Dzięki tym pojazdom liście, piasek, czy drobne śmieci na ulicach nam nie straszne. W październiku zebraliśmy aż 23 tony odpadów z czyszczenia ulic i placów przy wykorzystaniu zamiatarek ulicznych.

Pojazdy prowadzone są przez naszych pracowników i można je spotkać na terenie całego Sopotu.